środa, 10 lipca 2013

zabawy nad morzem

nad morzem jest się w co bawić i jakoś dzieciakom nie nudzi się za szybko, ale oprócz klasycznych zabaw w piasku i z wodą można też się czegoś nauczyć.

ślady
weźcie ze sobą książkę o ptakach i poszukajcie ich śladów na plaży. Można znaleźć piórka i odbite ślady, można zaobserwować ptaki latające nad głową i te chodzące przy wodzie.
Ślady mogą też być nasze lub kogoś innego. Możemy pobawić się w szpiega i sprawdzić gdzie ktoś szedł, albo iść po czyjś śladach.
Możemy też zostawić innym nasz ślad - np. linii. 


malowanie na piasku i piaskiem
nauka i zabawa do której wiele nam nie potrzeba. mamy piasek i do dzieła. Opcji jest sporo, a oto kilka chyba najbardziej znanych:
 • malowanie różnymi przedmiotami: piórkiem, patykiem, kamykiem, palcem, ręką, butem, muszelką
 • malowanie przy brzegu. Mamy okazję przyjrzeć się jak morze zabiera nasze słowa albo pojedyncze literki.
 • malowanie placami na suchym piasku na karimacie
 • malowanie wodą na piasku
wymywanie - woda i ziemia
chcesz pokazać dziecku jak woda wymywa ląd - nad morzem jest chyba najprościej. Wystarczy wybudować zamek i dół przy brzegu morza i czekać aż fale nam wszytko zniszczą.... czasami nie czeka się długo i chyba dlatego nie mamy zdjęć...
:)

zakopywanie
zakopać można dużo rzeczy - kamyczki, patyczki, zabawki (nie polecam bo potem ich nie znajdujemy), można też zakopać swoje nogi i bawić się w szukanie palców :)
zbieranie skarbów
zbierać można wszystko: kamienie, patyki, muszelki, glony, kawałki drewna. Można też wymyślać do tego historię jak to statek piratów rozbił się na plazy i skarby króla rozsypały się na brzegu...

Zabaw jest wiele, wystarczy trochę kreatywności i całymi dnami nie będziecie się nudzić :)

2 komentarze:

 1. gdzie to było, że nie ma ludzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak zdradzę to się zaraz tam wszyscy zjadą :)
   ale dojedziesz tam drogą DW501 i masz blisko do Rosji :)

   Usuń