środa, 2 października 2013

czytanie globalne - lekcja 2

Czytanie globalne zagościło u nas na dobre. Wczoraj podczas warsztatów czytania globalnego razem z Wydawnictwem Pentliczek poznawaliśmy trzy nowe słowa:
 
więc zaczynamy zabawę w czytanie. 


Najpierw jednak przypomnieliśmy sobie co było ostatnio czyli: liść, kasztany, halo, kubek - możecie sobie też podejrzeć jak wyglądała lekcja 1 [KLIK]

A teraz lekcja 2
Na pierwszy warsztat wzięliśmy słowo czerwony :) ale tak szybko się chłopaki przemieszczali, że zdjęć z tego nie mam :) 
Ale opowiem Wam jak możecie bawić się w kolory. My na zajęciach pokazywaliśmy chłopakom karteczkę, a następnie szukaliśmy w całym pomieszczeniu czerwonego koloru (akurat było go dużo). Zabawa przerodziła się w szaleństwo poszukiwań i nawet 2 latki radziły sobie z tym świetnie :) 

Drugim słowem było jabłko
Dzieciaki zabrały się za wyklejanie szablonów z jabłkiem ciastoliną (ale może też być to plastelina). Małe rączki lubią takie zabawy, więc ochoczo zabrali się do wyklejania. Przed dzieckiem i pracą leżały kartki z napisem jabłko, a my co jakiś czas powtarzaliśmy to słowo pokazując je. Potem przenieśliśmy nasze prace na stół - który był czerwony więc pobawiliśmy się w wyszukiwanie słów jabłko i czerwony :) 
Na koniec tworzyliśmy drzewo. I to nie byle jakie, bo z czerwonymi (i nie tylko) jabłkami. Jak zrobić drzewo możecie zobaczyć TU
Pamiętajcie by podczas waszych zabaw leżały też przed dzieckiem słowa :) Dziecko mimowolnie patrzy na to co jest przed nim, i jak co jakiś czas wypowiemy słowo pokazując je, zawsze coś tam w głowie zostanie :)

A jak ktoś chciałby dołączyć do nauki czytania, to zapraszamy serdecznie. My uczęszczamy na zajęcia we wtorki na Gocławiu do Wyspy Uśmiechu - może tam się zobaczymy :)

A dla zainteresowanych - słowa z każdej lekcji dostępne są w zakładce DO POBRANIA

1 komentarz:

  1. ha! i znowu moja Julka :-)
    fajnie, ze 'globalizujecie' sie z Pentliczkiem :)

    OdpowiedzUsuń