środa, 16 października 2013

czytanie globalne - lekcja 4

dziś na lekcję 4 jedziemy pociągiem razem z Wydawnictwem Pentliczek :)
A wszystko to dlatego, że nasze nowe słowa to :


 • mały
 • duży
 • lubi
 • pociąg
I już opowiadam Wam o zabawach :) 
Zaczynamy od przypomnienia słów z poprzedniego tygodnia czyli lekcja 3:
 • samochód
 • deszcz
 • zielone
 A potem zabieramy się za prezentację nowych słów.
Po prezentacji wyciągamy drugi zestaw tabliczek z nowymi słowami. Zadaniem dziecka jest odnalezienie takiego samego słowa i umieszczenie tabliczki obok.
Po prezentacji czas na kreatywne zajęcia. Zaczynamy od pociągu. Dzieciaki dostały przygotowane kartki do sklejenia pociągów. Starszym szło lepiej i szybciej niż młodszym, więc pomagajcie swoim maluchom w tych wyklejankach.
Potem w naszych wagonach dziurkaczem robimy dziurki i przewlekamy sznurek. W taki oto sposób powstał nam pociąg do ciągnięcia.
Aby dzieciaki nam się nie znudziły, zaczynamy zabawę w jeżdżenie pociągiem na stację "pociąg". Potem dowolnie można zmieniać stacje na "mały", "duży" i "lubi".
Potem (tu nie mam zdjęć) robimy prezentację podobnych zabawek np. mały miś i duży miś, albo małe auto i duże auto. Zadaniem dziecka jest położenie misia na odpowiedniej tabliczce. Po prezentacji autkami (dużym i małym) dzieci jeździły na odpowiednią stację tak jak przy zabawie pociągiem.
Na koniec mieliśmy zabawę w chowanie słów. Jedna osoba zasłania oczy, a druga chowa tabliczkę ze słowem np mały. Poszukiwanie polegało na naprowadzaniu głosem. Im dalej od tabliczki tym ciszej wypowiadaliśmy słowo mały, a im bliżej tym głośniej.

Na dziś tyle. Polecam Wam naukę w czytanie globalne, ale tylko przez ZABAWĘ. Jak tylko Wasze dziecko znudzi się zabawą - przerywamy  :)
Słowa z każdej lekcji dostępne są w zakładce DO POBRANIA

2 komentarze:

 1. Akurat wczoraj Viki zrobiła sobie w salonie dywan z karteczkami ze słowami - ale nie polecam tej zabwy, bo za dużo potem sprzątania :) - ale pociąg wypróbujemy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. eeee tam, posprząta się jakoś :)
   jak sama wyciąga do uczenia to hmmm niech sama sprząta ??? (ale wiem że to niewykonalne...)
   :)
   powodzenia w nauce :)

   Usuń