środa, 4 grudnia 2013

czytanie globalne - lekcja 10


dziś będzie dużo nowych słów - bo aż pięć!
Chcecie wiedzieć jakie ?
popatrzcie:

zaczynamy od pierwszych trzech:

Zaczynamy oczywiście od prezentacji słów. I dopasowaniem takich samych do siebie.
Potem coś nowego. Na drugiej stronie naklejamy kształty - w naszym przypadku choinka, serce i słońce.
I bawimy się w poszukiwanie naszych kształtów na karteczkach - które pochowaliśmy w różnych miejscach (pod stolikiem, za obrazkiem na ścianie)
Potem nasze kształty układamy obok siebie, tylko po to by za chwile je przekręcić i pokazać że takie same słowa są pod jednym obrazkiem.
 Przekręcamy znów i bawimy się w poszukiwanie różnych kształtów.
Bawić się można oczywiście dowolnie - ale pamiętamy o czytaniu naszych nowych słów. Potem skorzystaliśmy z naszych poprzednich słów dziewczynka i chłopiec i dopasowaliśmy do naszych nowych słów on i ona.

Teraz przyszedł czas na kolejne słowa: za i przed. I czas na szaleńczą zabawę. Kładziemy na podłodze np poduszkę (lub koc) i układamy nasze kartki za i przed poduszką. Zadaniem dziecka jest położyć misia za lub przed poduszką.
Potem zmieniamy zasady zabawy. Potrzebujemy do tego kilka piłek (jeśli nie macie lekkich możecie pozgniatać gazetę w kulki). Dzieci mają za zadanie rzucić piłką przed poduszką albo za poduszkę.
W między czasie dodaliśmy do zabawy zadanie. Rzucanie w ten wyraz który będzie pokazany - czyli rzucamy piłeczki na słowo za jeśli druga osoba pokaże go na kartce.
Po chwili zabawy czas na wyciszenie czyli wyklejanie. Drukujemy albo wycinamy obrazki na których przedmioty lub osoby są za lub przed czymś. Dzieci mają za zadanie przykleić obrazek i słowo np za jeśli miś jest za poduszką i przed jeśli pies jest przed namiotem.
U nas dziś tyle. Wszystkie ta nasze zabawy odbyły się dzięki Wydawnictwu Pentliczek na zajęciach w Wyspie Uśmiechu
A jak było u Was ??? pochwalcie się ???

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz