środa, 11 grudnia 2013

czytanie globalne - lekcja 11

Dziś lekcja 11. Zaczynamy zabawę w słowa - takie jakie powinniśmy zobaczyć za oknem... ale pogoda płata nam różne figle i nie zawsze jest tak jak chcemy :) Oczywiście nie przeszkadza nam to w zabawie. A nasze słowa to:

Zabawę zaczynamy od poszukiwań nowych wyrazów w słowach z poprzedniego tygodnia - czyli z lekcji 10. Bawiliśmy się w detektywów i szukaliśmy, szukaliśmy, aż w końcu nam się udało wszytko odnaleźć :)

 Chwilę potem zabraliśmy się za tworzenie obrazów śnieżnych do których potrezeba nam:
  • kolorowych kartek 
  • plasteliny
  • kredek 
  • kleju
  • waty
I zabieramy się za tworzenie. Ko zrobił z moją pomocą śnieżne góry, a Ig przykrył namalowanego ślimaka śniegiem. Podczas naszej zabawy nasze słowa leżały na stoliku przed chłopakami - tak by były widoczne i by można je było pokazać w dowolnej chwili.
Po zakończeniu prac, chłopaki wymyślili tarzanie się po śniegu i przechodzenie pod stołem. Wykorzystaliśmy to jako dojście do naszych nowych słów i robienie aniołków na śniegu.
Na koniec było skakanie po słowach, wyszukiwanie ich pośród tych rozłożonych na podłodze. No i oczywiście robienie aniołków pomiędzy nimi.
Zabaw razem z Wydawnictwem Pentliczek było tyle, że chłopaki nie mieli zamiaru iść do domu... ale wyszliśmy w poszukiwaniu śniegu za oknem :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz