wtorek, 17 grudnia 2013

czytanie globalne - lekcja 12

Dziś tworzymy choinkę, bo przecież święta tuż tuż  :)
Zapraszam Was więc na nasze zabawy z czytaniem. Nasze słowa to:

Zaczynamy oczywiście od prezentacji naszych słów.
Zabawę zaczęliśmy od spania... Chłopaki położyli się na stole i spali :) Potem ciężko ich było do zabawy zagonić, bo spanie to chyba było to czego im było potrzeba :)
Ale pomysły nowe przygnały ich do nas i zaczęliśmy zabawę :) Do zabawy potrzeba nam kilka wyciętych choinek i gwiazdek oraz dwa zestawy słów choinka i gwiazda
Jeden z wyrazów np. gwiazda przykrywamy gwiazdkami tak by nie było widać wyrazu i odkrywamy tylko jedną gwiazdkę. Dziecko ma za zadanie znaleźć takie same słowo
Nam się taka zabawa straszenie spodobała bo ostatnio bawiliśmy się w poszukiwanie liter.
Drugą zabawą była choinka! Ale nie byle jaka bo wykonana z naszych dłoni. Do jej wykonania potrzeba:
  • karton format A3
  • wycięte dłonie duże (rodzica) i małe (dziecka)
  • wycięta gwiazdka
  • klej
I zaczynamy wyklejanie od dołu. Wycięte dłonie smarujemy klejem (bez palców) i przyklejamy na dole kartki.  I tak pniemy się w górę zmniejszając ilość wykorzystywanych dłoni. Na górze powinny być małe dłonie. A samym końcu naklejamy gwiazdę. Pamiętajmy o tym by na stole leżała kartka z napisem choinka i od czasu do czasu pokazujmy ją dziecku.
A tak prezentuje się jedna z naszych choinek. Ja za pomocą nożyczek podwinęłam palce by choinka miała odstające igły :)
Kolejną zabawą jest "raz dwa trzy Baba Jaga patrzy". Zabawa miała bardzo szybki przebieg bo zanim skończyliśmy mówić dzieciaki podbiegały już do osoby mówiącej :)
Dla chwili odpoczynku znów porozkładaliśmy nasze słowa na podłodze i tym razem noga odkrywaliśmy słowa. Była to nowa forma zabawy i szybko przypadła chłopakom do gustu. Bawiliśmy się w poszukiwanie takich samych słów.
Tyle nam się udało zrobić podczas zajęć razem z Wydawnictwem Pentliczek. Do domu dostaliśmy jeszcze gwiazdkę do zabawy, ale to opisze Wam jutro :)
A chcecie wiedzieć co się działo wcześniej na naszych zajęciach - zerkajcie TU !!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz