środa, 7 maja 2014

Bajki Świata - Europa

Tym razem mam dla Was coś co jest hitem dla Biesów Dwóch - jeśli chodzi o bajki. Jest to audiobook którego autorem jest Elżbieta Bussold, ale napisała tą bajkę rozwijając wątek powieści Rudyarda Kiplinga "Księga Dżungli" - a mianowicie "Opowieść o pra pra słoniu"

Mamy ją na kasecie (to jeszcze taty kaseta) i na płycie. I słuchamy do oporu :)
Bajka opowiada historię przyjaźni chłopca i słonia i o tym dlaczego słonie mają długie nosy :)
Ile razy to słuchaliśmy nie wiem.... ale prawie znamy na pamięć. Bajka trochę przenosi nas do Afryki, ale w Afryce byliśmy tydzień temu [tu można podejrzeć KLIK].
Ale teraz ma być Europa więc wyciągam kolejne bajki w naszym przypadku z Polski - a jest tego wiele!!!!
Możemy posłuchać legend Warszawskich i opowiadać je spacerując po Warszawie - tak jak robiliśmy z projektem historycznym [KLIK] , możemy też opowiadać bajki ze swojego dzieciństwa. Ale co wybrać by pokazać Wam coś ciekawego ?
Skoro zaczynaliśmy o bajce o słoniu... to na słoniu się skupiliśmy i przeszukwaliśmy szafkę w poszukiwaniu bajek o słoniu.

Pierwsze co nam wpadło w ręce to bajka o ... słoniu - Wandy Chotomskiej.

Jest to bajka o małym Trąbiszonie co nie chciał myć uszu i uciekł daleko w las. Ale dzięki Małpiszonowi znalazł drogę powrotną do rodziny. Bajka jest zabawna i pisana wierszem i bardzo przyjemnie ja się czyta - ale to przekonajcie się sami.
Drugim znalezionym słoniem jest Słoń Trąbalski - Juliana Tuwima. Bajka znana chyba wszystkim :)
Wiele bajek o słoniach nie mamy ale poczytaliśmy sobie o nich i szukaliśmy różnic pomiędzy słoniem afrykańskim a indyjskim
Na koniec przypomniałam sobie jeszcze o jednej książce w której tylko wspomina się o słoniu - ale Misiostwo Świata to świetna książka - a najbardziej podoba nam się bajka o chłopcach i fabryce czekolady... Ale to musicie poczytać sobie sami :)
A tu mam dla Was bajkę ze słoniem - ale to papuga jest tu głównym bohaterem :)
A jak u Was macie coś jeszcze o słoniu??? Bo my to pewnie tylko o nim wspomnieliśmy :)

A teraz to zobaczcie co inne blogi w ramach projektu w 7 bajek dookoła świata mają do pokazania - a wszytko to dzięki Projekt Człowiek


10 komentarzy:

 1. wow kaseta... jaj już zapomniałam jak ona wygląda! zestaw książek bogaty u Was :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest i kaseta - i nawet mamy jej na czym słuchać :)

   Usuń
 2. U nas o słoniach było przy okazji Chin i Afryki. Dziś stawiamy na koziołki. A kasety to ja mam pochowane w garażowym pudle, jednak już nie mam na czym ich odtworzyć. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo mam taka kasetę! I też mamy na czym słuchać (a mój mąż chciał wyrzucić- niedoczekanie jego!)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słoń, takie europejskie zwierzę ;)
  Było jeszcze "Proszę słonia" i Elmer chyba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle nietypowe ujęcie tematu! Uwielbiam niekonwencjonalność ;)! A Misiostwo Świata - też słyszałam, że super ;)! Ileż dziś inspiracji książkowych ;)!

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam tę bajkę jak byłam mała. Ciekawe czy gdzieś się jeszcze w piwnicy zachowała. Mamy kilka kaset i mamy na czym słuchać!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Super! Ania, ale u Was swojsko :) niesamowite zbiory książkowe macie!

  OdpowiedzUsuń
 8. gdzieś na strychu rodziców mam taka samą kasetę muszę poszukać koniecznie !!! fajne propozycje ksiązkowe

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam proszę o udostępnienie dalszej części bajki o słoniu Wandy chotomskiej ponieważ moja córcia chce się go nauczyć na pamiec na przedstawienie w szkole na poniedziałek pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń