sobota, 20 września 2014

Preteksty Rowerowe

Dziś zapraszam Was na Preteksty Rowerowe po Grochowie. Co to jest ? To czysta przyjemność zwiedzania miasta z poziomu roweru. Zapraszamy Was my i Paca 40 wraz z organizatorami :)


Na pierwszych pretekstach nie było nas dużo, ale poznaliśmy historię naszej dzielnicy.
Zaczynaliśmy przy pierwszej trójwymiarowej reklamie PolDrobu, która została przeniesiona z ul. Grochowskiej przy rondzie Wiatraczna na budynek przy ul. Czapelskiej. Niestety nie jest to dokładne odzwierciedlenie - ale jajo jest!!!! Potem jedziemy dalej.
Dojeżdżamy do słynnego w Warszawie Pekinu - czyli najdłuższy budynek w Warszawie na osiedlu Przyczółek Grochowski. Budynek ma 1,5 kilometra. Budynek składa się z ciągu 22 bloków załamanych osiem razy pod kątem prostym.
Jedziemy dalej i dojeżdżamy do typowych zabudowań Grochowa czyli budynków 2 piętrowych. To nasze rejony. Jesteśmy często w tej okolicy na spacerach, więc znamy tu różne zaułki i zakręty :)

 Nasz kolejny postój to "tyły" Wojskowego Instytutu Meczycznego - czyli szpital przy Szaserów.
Teraz jedziemy do kina - którego już dawno nie ma.... czyli kino 1 Maj. Było to jedno z czerech pierwszych kin które powstały po II wojnie światowej w Warszawie. Ponoć słynne maratony filmowe organizował tutaj Roman Gutek :)
Potem pojechaliśmy na Orła. Dziś czynnego tylko w jednej części - lekkoatletycznej. Kiedyś te miejsca tętniły życiem.
Dziś ruina... ale może kiedyś wróci do życia :)
Naszym ostatnim punktem podróży jest Kino Drops które znajdowała się w kamienicy Wedla. Dziś pamiątki po kinie można wypatrzyć już w bramie.  Kino mieściło ok 200 osób.


Pretekstów na dziś tyle. Kolejne za tydzień. Chętnych zapraszamy!!!!

PS.
Dziękujemy organizatorom za świetną wycieczkę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz