piątek, 26 września 2014

przewodniki po Warszawie

Przygotowujemy się do projektu Dziecko na Warsztat. W nasze ręce wpadają różnego rodzaju książki. Dziś chciałam Wam pokazać przewodniki po Warszawie jakie nam w ręce wpadły - może Wam się coś spodoba jak będziecie chcieli odwiedzić Warszawę i ją trochę pozwiedzać :)

Na pierwszy rzut mamy coś dla większych. Zwiedzanie i zabawa w jednym.
Drugi przewodnik to małe karty karty które moim chłopakom bardzo się podobają. Zwiedzanie można rozpocząć od wyjęcie jednej karty i ruszenia w teren. Oprócz tego można czegoś dowiedzieć się o miejscu które będziemy zwiedzać.
Trzecia pozycja to "Polska na 6" czyli zwiedzanie z rodziną Gościmskich, która mieszka w Warszawie. To wspaniała rodzina która oprowadzi Was po mieście swoimi opowieściami... ale i sami możecie zobaczyć to wszystko bo są i mapy z zaznaczonymi trasami. Po prostu idźcie na spacer i zwiedzajcie :)
 Czwarta propozycja to "Warszawa jest OK" Jest to przewodnik dla ciekawskich... i nie tylko :) Tym razem przewodnikiem jest Maja i Filip - dzieciaki znudzone spacerami organizowanymi przez rodziców. Dowiemy się wiele ciekawych rzeczy nie tylko o Starym Mieście, ale dotrzemy też na plac Bankowy, Pragę, Mokotów, Żoliborz i w wiele innych miejsc.
A na koniec Spacery z Ciumkami czyli Grzesiek i Kasia. Tu oprócz poznania miejsc i legend poznamy różne ciekawostki o mieście.To zapewne nie wszystkie przewodniki dla dzieci po Warszawie... ale te wpadły w moje ręce i na nich zatrzymałam się chwilkę dłużej.
A Wy macie jeszcze coś godnego polecenia ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz