poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Azja - DNW

Azja- magiczny kontynent pełen różnorodnych kultur, języków i kolorów skóry. Nie jest łatwo poznać cały kontynent nie podróżując po nim.. ale na to jeszcze znajdziemy kiedyś czas.
Azja to 48 krajów. W naszym warsztacie poznaliśmy kilka. Ale najwięcej byliśmy w Chinach - gdzie uczyliśmy się kaligrafii i Indiach, gdzie podziwialiśmy festiwal kolorów i tęczowych słoni oraz Rosji którą poznawaliśmy oglądając film

Zobaczcie co można robić podróżując palcem po mapie :)
Nasze zabawy zaczynamy od przygotowania kart językowych gdzie uczyliśmy się mówić "cześć" w różnych językach.
Na kartach umieściliśmy:
 • flagę
 • nazwę kraju
 • stolicę
 • język danego kraju
 • zapis fonetyczny słowa "cześć"
W ramach zabawy i do poznania słów "cześć" w różnych językach korzystaliśmy ze strony Goolge Tłumacz - można w niej zobaczyć jak zapisuje się słowa oraz zapis fonetyczny, a także (choć nie zawsze) usłyszeć jak to słowo się wypowiada :) 

Potem przyszedł czas na naukę języka. Bardzo pomocna była dla nas strona Chinese for Children Polecam Wam ją bardzo!!! My wciągnęliśmy się w zabawę na długi czas! Najbardziej wciągnęła nas kaligrafia.

I musieliśmy spróbować swoich sił w tej trudnej sztuce.
Z Chin wybraliśmy się do miejscowości Jaipur w stanie Radżastan (Indie) na paradę tęczowych słoni. O słoniach przeczytałam w National Geoprahic z kwietnia 2015 i pięknie mi się to zgrało w opowieściach o Azji.
Zabraliśmy się więc za ozdabianie słoni. Najpierw kolorowanki (pobrane z internetu) potem sami stworzyliśmy nasze słonie
 A oto nasze arcydzieła :)
Nasze poznawanie Azji na tym się nie skończyło.
Podczas malowania wysłuchaliśmy bajki, którą sami możecie wysłuchać na stronie iczytam.pl "czarodziejski pędzel" Pisałem już o niej przy projekcie Bajki Świata jak podróżowaliśmy po Azji.

Popołudniem uruchomiłam YouTube w poszukiwaniu jeszcze czegoś. Filmy, które przyciągnęły nas do komputera na dwie godziny to:


I to było wczoraj, na zakończenie naszej zabawy z Azją.

W naszych zabawach korzystałam z książek, gier i bajek:

A teraz zapraszam Was na zwiedzanie u innych :)

6 komentarzy:

 1. super warsztat i super stronka... szkoda, że nie wiedzieliśmy o niej wcześniej :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne karty państw stworzyliście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietne karty panstw, a slonie przesliczne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Karty językowe świetne! A nauka kaligrafii super, sama bym się na nią skusiła:) My z mężem staramy się przywozić książki dla dzieci z krajów, które odwiedzamy, aby zobaczyły, że ludzie stosują różne formy zapisu liter czasami w ogóle dla nas nie zrozumiałe. Czasami nie umiemy ich przeczytać(np.Mama Mu z Turcji), ale opowiadamy sobie historie na podstawie ilustracji:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł na karty państw. My tez troszkę bawiłyśmy się kaligrafią.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zwykle bardzo pomysłowo u Was!

  OdpowiedzUsuń